Çözüm Aramak

23:32
DENEME BLOG SAYFASI BEN ÖĞRENDİM ! SİZDE ÖĞRENEBİLİRSİNİZ !


Araştırmalar, anne ve babası arasında destekleyici bir ilişki bulunan engelli çocukların genel fiziksel ve ruhsal sağlıklarının iyi anlaşamayan ebeveynlere sahip olanlara kıyasla çok daha iyi olduğunu göstermektedir.

Özellikle eşleri tarafından desteklendiğini hisseden annelerin, eşlerinden aldıkları yardımdan bağımsız olarak, evliliklerinde daha mutlu ve tatmin olmuş hissettikleri görülmektedir.

Ancak anne ve baba arasındaki ilişki yolunda gitmediğinde hem annenin hem de babanın engelli çocuğu ile ilişkisinin olumsuz yönde etkilendiği bilinmektedir. 

Engelli bir çocuğa sahip ailelerde genellikle geleneksel rollere paralel olarak temel bakımın anne tarafından verildiği, babanın da finansal desteği oluşturmak adına çalışan ve para kazanan taraf olduğu görülmektedir.

En ideal şekli gibi görünse de bazen bu iş bölümünün sonucunda bakım veren annenin tükendiği, babanın da kendini dışarıda kalmış hissettiği durumlar mevcuttur. 


Kısaca söylemek gerekirse kas, eklem, kemik, iskeletinin güçlü olması sağlanır.

Omiriliği zedelenmiş bir hastanın sinir ile beyin arasındaki iletişimi kesilmesi anlamına gelir. fizik tedavi ile normal hayatına döndürülemezse de denge problemi, tansiyon problemi,

sinir tahribatı bölgenin beyinle iletişimini kestiği için o bölg enin beynin kontrolünden çıkmasına neden olduğundan, vücudumuz beslenme ve çalışma ile ilgili hiçbir görevi yerine getirmez..

işte buna genel olduğunda felç, kimsi olduğunda harekette işlevsizlik yani yetersizlik diyoruz.. 

Zaten hareketteki yetersizlikte o bölgede çalışan sinir sayısının azlığından kaynaklanmaktadır. ama siz tedavi ile o bölgede çalışan sinirleri aktif kılıp beyine giden sinyalleri artırırsanız beyinde pasif ve zedelenen, hasar gören ve basınç altında olan-kalan sinirleri ve dokuları tamir eder. bu kadar basit ve bir okadarda etkili bir yöntemdir.

expr:data-title='data:post.title'/>

Benzer Yazılar

8 yorum

 1. Söz Ağacımız Panorama Sayfası Hizmete Girmiştir.
  :img:https://i.hizliresim.com/okjObq.png:eimg:

  YanıtlaSil

 2. Söz ağacımızın panorama sayfasına isteyen aşağıya sözleriyle yorum atsa yeşillendirse güzel olmaz mı ?
  :img:https://i.hizliresim.com/5QG4Zj.jpg:eimg:

  YanıtlaSil
 3. :img:https://i.hizliresim.com/okjObq.png:eimg:

  YanıtlaSil

 4. :img:https://i.hizliresim.com/nWJAgB.jpg:eimg:

  YanıtlaSil

 5. :img:https://i.hizliresim.com/Q7pRYv.png:eimg:

  YanıtlaSil


 6. :img: https://i.hizliresim.com/Q7pRYv.png: eimg:

  YanıtlaSil

Söz ağacımızın panorama sayfasına vereceğiniz bir söz, yapacağınız bir yorum, paylaşacağınız bir konu, kendinize neler kattığınıza bildirir.
Beğenmediğiniz her konuya eleştiri yapma hakkınız vardır unutmayın !

Blogger tarafından desteklenmektedir.